Sprzątaliśmy las w Załuskach

22 marca sprzątaliśmy las w Załuskach.

Powodem akcji była rozpoczynająca się wiosna oraz fakt, że Ochotnicza Straż Pożarna w Załuskach wraz z TPZ-em planują w maju zorganizować biegi przełajowe, których trasa przebiega m.in. przez sprzątany las, zatem zrobiliśmy bardzo dużo dla pozytywnego wizerunku gminy i miejscowości.

Tylko wzdłuż drogi na odcinku Załuski -Za lasem – skrzyżowanie na Koryciska zebraliśmy kilkadziesiąt worków śmieci, czyli kilka tysięcy litrów śmieci, w północnej części lasu ilość zebranych śmieci była identyczna.

W akcje zaangażowało się sześć osób: Mieczysława Ciulińska, Elżbieta Kowalska, Michał Czerwiński, Adam Czekalski, Krzysztof Kraśniewski oraz Sławomir Raczyński.

Jako stowarzyszenie stwierdzamy, że przydałoby się wsparcie ze strony władz samorządowych oraz Lasów Państwowych. Apelujemy by Lasy Państwowe zaczęły monitorować lasy i może zatrudniły kogoś do sprzątania, mogliby również sfinansować zakup koszy na śmieci, w końcu ten las nie pełni tylko funkcji gospodarczych, ale jest świetnym miejscem do rekreacji, spacerów, biegów. Będziemy nadal organizować tego typu akcje, ale przydałoby się wsparcie, nawet finansowe, szczególnie że w worki, rękawice musieliśmy zaopatrzyć się sami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzyło się i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *